Batshuayi İmzayı Atar Atmaz F.Bahçe’ye Gönderme Yaptı

Galatasaray, Belçikalı futbolcu Michy Batshuayi’yi kadrosuna kattı. Son olarak Fenerbahçe’de forma giyen 30 yaşındaki santrfor, sarı-kırmızılı kulüple 3 yıllık anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında Batshuayi’ye sezon başına 3 milyon avro ödeneceği açıklandı. Ayrıca, Belçikalı futbolcuya ilk yıl 1,5 milyon avro, ikinci yıl 1 milyon avro ve üçüncü yıl 500 bin avro imza parası ödeneceği belirtildi.

Batshuayi’nin İlk Açıklamaları

Michy Batshuayi, sosyal medya üzerinden taraftarlara seslendi ve şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili taraftarlar, yaklaşık 3 yıl önce büyüleyici İstanbul’un heyecan verici semalarına doğru uçmaya karar verdim. Bazıları buraya kariyerimin alacakaranlığında geldiğimi düşünmüş olabilir. Bana güvenen kulüpler ve taraftarların desteği sayesinde golcü pelerinimi yeniden giydim, rekabetçi bir ligde yeniden gelişmek için ihtiyacım olan tutkuyu ve ışığı buldum.

Ocak ayında geleceğim hakkında karar verme hakkına sahip olunca, bir haber bekledim. Niyetten şüphem olmasa da, eylemin sesi, söylemden çok çıkar. Bu durumdan ötürü, yeni bir meydan okumaya yol alma zamanı geldi. Kararım; Galatasaray camiasına katılmak ve Süper Lig ile İstanbul şehrine bağlılığıma devam etme yönünde oldu.

Kararımın ve imzamın getirdiği ağırlığın farkındayım. Dik duruyorum ve gururluyum. Kim olduğumu ve nereden geldiğimi unutmuyorum. Ama nereye gideceğimi de çok iyi biliyorum. Kalbimde önemli bir yere sahip bu şehirde kalmaktan, en başarılı kulübün renklerini giymekten mutluyum. Ve bu başarı geleneğinin sürmesi için her şeyi yapacağım.”

Bu açıklamalar, Batshuayi’nin Galatasaray’a olan bağlılığını ve yeni kulübünde başarılı olma isteğini ortaya koyarken, “en başarılı kulübün renklerini giymekten mutluyum” ifadesi, Fenerbahçeli taraftarlar arasında tepki çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir