Fatih Altaylı’dan Kayseri’deki Suriyeli tecavüzcüyle ilgili tepki

Kayseri Melikgazi’de Suriyeli uyruklu bir şahıs 6 yaşlarındaki kız çocuğuan cinsel istismarda bulundu. Bunu öğrenen halk ayaklanarak tepki gösterdi. Suriyelilere ait ev ve işyerlerin yakıldı ve taşlandı.

Gazeteci Fatih Altaylı konu ile ilgili çok sert bir tepkide bulundu. Altaylı kendi sitesinde yazdığı yazısında “Türkiye’yi yönettiğini zannedenler tüm bunları göremediler” ifadelerini kullandı.

İktidarı devamlı uyardıklarını söyleyen Altaylı “Şimdi birileri kalkıp, “provokasyon” diyebilir. Doğru da olabilir. Muhtemelen provokasyon da vardır işin içinde.” diyerek şöyle devam etti:

Ama biz zaten bunu da söylemedik mi yıllarca. Siz bir ülkeyi, bir toplumu, bir milleti provokasyona açık hale getirirseniz, birileri de gelir provoke eder.

Türkiye’yi yönettiğini zannedenler tüm bunları göremediler. Gösterenlere hakaret ettiler. Kendi öngörüsüz küçük akıllarını dev aynasında görüp, cühelanın alkışlarını yön gösterici zannederken, işin bu yönü de var diyenleri düşman belleyip susturmaya çalıştılar.

Geldiğimiz yer ortada demeyeceğim. Beterini daha görmedik. Belli ki bunlar fragman. Bu çorabı bu ülkenin başına ittifak halinde ördünüz.

Bile bile ördüyseniz ihanettir. Bilmeden ördüyseniz cehalet. Tarih açısından sonuç değişmez.

EV VE İŞ YERLERİ YAKILDI 10 POLİS YARALANDI

Olayın infial yaratmasının ardından halk Suriyelilere ait ev ve işyerlerine saldırdı. Araçlar, işyerleri, evler yakıldı ve taşlandı.

TUTUKLANDI

Suriye uyruklum şahıs yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir